قدرت شارژ پاوربانک-یک پاوربانک چندبار گوشی را شارژ میکند؟

بازرگانی اخوان مشهد

پاوربانک انرجایزر چقدر قدرت شارژدهی دارد؟

 

مطمئنا اگر این مطلب رو میخونید حتما دنبال این هستید که بدونید چطور یک پاوربانک رو برای قدرت شارژ کردنش تست کنیم؟ یا بهتر بگم ، همیشه براتون سوال پیش اومده که یک پاوربانک چند بار یک گوشی رو شارژ میکنه؟ خب ، لازمه جوابش رو بهتون بگیم… اما لازمه که قبلش یک سری اطلاعات رو از پاوربانکتون داشته باشید … این مقاله رو تا آخر بخونید چون ممکنه خیلی توی خرید پاوربانک بهتون کمک کنه.

 

هر پاوربانک ، یک قدرت شارژکنندگی

 

اگه تا حالا اگه به ولتاژ پاوربانکها دقت کرده باشید متوجه میشید که هر پاوربانکی یک قدرت شارژکنندگی خاص خودش رو داره برای مثال : “پاوربانک انرجایزرUE10044” با قدرت 10000 میلی آمپر . شما برای اطلاع از قدرت شارژ پاوربانک حتما باید این فاکتور رو در نظر بگیرید ، هرچند فهمیدن میزان شارژکنندگی یک پاوربانک مناسب رو باید با چندتا عمل ریاضی فهمید که اون هم دلایل خودش رو داره .

 

پاوربانک انرجایزر
پاوربانک انرجایزر

نکته! : ظرفیت واقعی پاوربانک به دلایلی مثل تبدیل ولتاژ 3.7 به 5 ولت، اتلاف بدلیل گرما و کابل شارژ و … برابر است با 60 درصد ظرفیت نامی پاوربانک.


چه مدت انتظار شارژ شدن از پاوربانک داشته باشیم ؟

 

مدت زمان شارژ شدن پاوربانک بستگی به شارژر و ظرفیت پاوربانک داره. یعنی اگه پاوربانکی داشته باشیم که ظرفیت نامی اون 10000mAh باشع با یک شارژر یک آمپری در بهترین شرایط بین 10 تا 11 ساعت و با یک شارژر دو آمپری بین 5 تا 6 ساعت طول میکشه تا پاوربانک کامل شارژ بشه .

روش محاسبه : ظرفیت نامی پاوربانک به (میلی آمپر ساعت) تقسیم بر 1000 تقسیم بر خروجی جریان شارژر (به آمپر) علت اینکه ممکنه با شارژر یک آمپری تا 11 ساعت زمان شارژ شدن طول بکشه این هست که زمانیکه پاوربانک در آستانه فول شارژ شدن باشه ، جریانی کمتر از جریان خروجی شارژر (در این مثال کمتر از یک آمپر) میکشه .

 

یک پاوربانک چندبار گوشی را شارژ می کند ؟

 

ذر مورد مدت زمان شارژ گوشی توسط پاوربانک موضوع کمی متفاوته. برای مثال ظرفیت واقعی پاوربانکی با ظرفیت نامی 10000mAh برابر است با 6000mAh. حالا فرض کنید با این پاوربانک میخوایم گوشی با باتری به ظرفیت 2000mAh رو شارژ کنیم. اینجا با دو مسئله روبرو میشیم : اول مدت زمانیکه گوشی با این پاوربانک شارژ میشه و دوم تعداد دفعاتی که این پاوربانک میتونه گوشی را شارژ کنه.

در مورد مسئله اول باید دقت کنید که جریان خروجی پاوربانک شما چه مقداره؟  اگر فرض کنیم پاوربانک مثال ما میتونه یک آمپر خروجی بده بنابراین باتری گوشی بین 2 تا 3 ساعت زمان می بره تا فول شارژ بشه   ظرفیت باتری گوشی به (میلی آمپر ساعت) تقسیم بر 1000 تقسیم بر خروجی جریان پاوربانک (به آمپر)

در مورد مسئله دوم با یک تقسیم ساده به اینصورت که ظرفیت واقعی پاوربانک (در این مثال 6000) رو باید بر ظرفیت باتری گوشی (در این مثال 2000) تقسیم کنیم. بنابراین با پاوربانکی با ظرفیت نامی 10000mAh که ظرفیت واقعیش 6000mAh هست میشه گوشی با باتری به ظرفیت 2000mAh رو 3 بار بصورت کامل شارژ کرد.


البته نتایج دو مورد بالا در صورتی صحت دارد که گوشی شما خاموش باشد و هیچ مصرفی مثل استندبای بودن یا اتصال به اینترنت و مصارف دیگر را نداشته باشد.


قدرت شارژ پاوربانک
قدرت شارژ پاوربانک

پاوربانک انرجایزر :

 

پاوربانک انرجایزر از معدود پاوربانک هایی هستش که کیفیت عالی و قابل اعتمادی رو داره ،این نوع پاوربانک که در ایران با گارانتی یک ساله شرکت متین ارائه میشه رو شما میتونید از سایت Matin.co , Akhavantr.ir خریداری کنید .


از بهترین های این برند از پاوربانکها میشه به مدل های زیر اشاره کرد :

 

اگر دنبال انتخاب پاوربانک مناسب از نظر قدرت شارژکنندگی بالا هستید حتما فروشگاه بازرگانی اخوان مشهد رو ببینید

 

 

× چت در WhatsApp